Salacgrīvas bibliotēka dosies pie invalīdiem
01.08.2011

Lattelecom projekta „Pieslēdzies, Latvija!” ietvaros un valsts aģentūras Kultūras informācijas sistēmas publisko bibliotēku attīstības projekta  „Trešais tēva dēls” ietvaros Salacgrīvas novada Salacgrīvas bibliotēka realizēs akciju „Bibliotēka dodas pie lietotāja”.  Laikā no 1.augusta līdz 16.oktobrim bibliotēkas darbinieki dosies pie invalīdiem uz viņu mājām, lai mācītu datorprasmes.

Lai būtu iespējams apmācīt cilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar apmeklēt bibliotēku, nepieciešams portatīvais dators un interneta pieslēgums. Salacgrīvas bibliotēkas darbinieki uzrakstīja projektu „Datorapmācības Salacgrīvas novada invalīdiem „Arī es varu ! „. Projekts tika atbalstīts un 28.jūlijā Rīgā Lattelecom pasniedza 28 Latvijas publiskajām bibliotēkām, tai skaitā Salacgrīvas bibliotēkai, dāvinājumu – pilnībā aprīkotus portatīvos datorus.

Salacgrīvas bibliotekāri, rakstot projektu, izvērtēja jau Latvijā izstrādātās apmācību programmas cilvēkiem ar ierobežotām vajadzībām. Par pozitīvāko atzina Lattelecom projekta „Pieslēdzies, Latvija !” virtuālo datorskolu „Mācies pats !”

„Pieslēdzies, Latvija !” ir Lattelecom sociālās atbildības projekts, kura mērķis ir veicināt datorprasmju apgūšanu, parādot plašākai sabiedrībai ieguvumus no mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas ikdienas dzīvē.

Salacgrīvas invalīdiem tiks dota iespēja savā dzīves vietā apgūt datora un interneta lietošanas pamatprasmes, iepazīties ar populārākajiem internetā pieejamajiem e-pakalpojumiem un to izmantošanas iespējām, apgūt prasmi strādāt ar teksta apstrādes programmu. Īpaši bibliotekāri iepazīstinās savus „skolniekus” ar tiem e-pakalpojumiem, kurus piedāvā Salacgrīvas novadā, izmantojot Salacgrīvas pašvaldības mājas lapu www.salacgriva.lv .

Mācības notiks 11 nedēļas. Katru nedēļu otrdienās, piektdienās bibliotēkas darbinieki dosies pie 2 invalīdiem. Katram invalīdam būs 8 mācību stundas un noslēguma nedēļā – eksāmens un apliecība par datorzināšanām.

Potenciālos pirmos „skolniekus” bibliotēka izvēlējās konsultējoties ar Salacgrīvas novada domes Sociālo dienestu, kas ir šīs akcijas sadarbības partneris. Pēc šī projekta beigām plānots turpināt apmācības, lai arī citi cilvēki ar dažādiem sociālās aktivitātes ierobežojumiem varētu mācīties iepazīt e-pasaules iespējas.

Interesentus aicinām pieteikties apmācībām Salacgrīvas bibliotēkā, Salacgrīvā, Sila ielā 2, t.64041989.

Hedviga Inese Podziņa,
Salacgrīvas novada Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja