Rīta stundā bērniem lasām ”Velniņus”
07.02.2023

Janvāris bija rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa jubilejas mēnesis,  tāpēc  šoreiz mazie  lasītāji no “Snīpjiem” tika iepazīstināti ar pasakas ”Velniņi” varoņiem. Jau iepriekš kopā ar skolotāju bērni izlasīja fragmentu no pasakas, vērīgi sekojot līdzi viņu blēņām, bet  nezinot, kas tās dara. Pēc izlasītā tika zīmēti gan pasakas nebēdņi, viņu  nedarbi , gan arī pašu izdarītās blēņas.

To, ka tad pasakas galvenie varoņi bija Velniņi , noskaidrojām bibliotēkā.  Minējumi bija visdažādākie- citplanētieši, 2 brieži Rūdolfi, palaidņu puikas… . Bērni stāstīja par saviem zīmējumiem, par darbiem un nedarbiem. Cik bieži mūsu labi iecerētais darbiņš pārvēršas blēņās!

Kopīgās sarunās mēģinājām noskaidrot, kas tad ir blēņas, kas nedarb, kas palaidnības, kas vienkārši sagadīšanās … Kopā noskatījāmies filmiņu “Velniņi” un draiskojāmies “velniņspēlēs”. Paldies bērniem par interesantajiem zīmējumiem un piedzīvojumu stāstiem , paldies skolotājai Indrai  par kopīgu darbošanos. Piebildīšu, ka “Snīpju” grupiņas zīmējumi būs skatāmi izstādītē bibliotēkas logā! Ieskaties un atceries savus “velniņu nedarbus”!