Sirsnīgā tikšanās ar Uldi Ausekli
11.10.2012

Neraugoties uz nepatīkamiem laika apstākļiem,11. oktobris Salacgrīvas novada Svētciema un Korģenes bibliotēkās atnāca ar gaišu tikšanās prieku. VKKF atbalstītā projekta „11 zaļi soļi” desmito „soli spēra” dzejnieks Uldis Auseklis. Viņš pazīstams kā 19 grāmatu autors. Dzeja rakstīta gan mazajiem , gan, kā pats autors smejas, lielajiem bērniem (pieaugušajiem).

Rīta cēlienā dzejnieks viesojās Svētciema bibliotēkā, kur ar jaukiem zīmējumiem  un smaidiem gaidīja Salacgrīvas pirmsskolas izglītības iestādes „Vilnītis” filiāles  grupiņa „Snīpji”.

Gandrīz stundu dzejnieks no galvas runāja savu dzeju, sarunājās par kaķiem, kuri viņam ir mīļākie dzīvnieki. Bērni labprāt demonstrēja, kā no rītiem „vingro” un mazgājas viņu kaķi.

Bibliotēkas vadītāja Līga Borozdina, pasākumam beidzoties, gan viesi, gan bērnus cienāja ar pašas ceptiem ābolu našķiem.

Līdz nākamajam pasākumam Korģenē Uldis Auseklis apmeklēja Salacgrīvas bibliotēku un Salacgrīvas muzeju.

Pēcpusdien, pārvarot rudens lietavu radītās ceļa grambas, braucām uz Korģenes bibliotēku, kur mūs laipni sagaidīja vadītāja Ilze Baumane. Bibliotēkā rakstnieku jau gaidīja skolas bērni. Drīz kopā ar audzinātājām ieradās gan mazāki, gan lielāki ķipari no bērnudārza.

Sarunājoties un klausoties dzeju, laiks aizritēja ātri. Prieks bija puisēnam Robertam, jo autors norunāja šim vārdam veltītu dzejoli.

Par tikšanos gandarīti visi klausītāji un mēs ļoti ceram, ka arī pats dzejnieks.

Gunta Zeme,
Salacgrīvas bibliotēkas metodiķe – bērnu literatūras centra vadītāja

<< Augusts 2021 >>