Tikšanās ar “Koko un Riko” autori un ilustratori
17.12.2016

Salacgrīvas novada bibliotēka vidusskolas 2.-4. klašu skolēniem kā pirmssvētku sveicienu sarūpēja 12. decembrī tikšanos ar grāmatas “Koko un Riko” autori Eviju Gulbi un ilustratori Lindu Lošinu.

Abi žurku puikas – Koko un Riko – ir labi pazīstami mazajiem lasītājiem. Pirms pasākuma skolas bibliotekāre Valentīna Kalniņa un klašu audzinātāji deva iespēju vēlreiz pārlasīt grāmatu. Tapa zīmējumi, kuros bērni attēloja jau notikušos žurku puiku piedzīvojumus. Neizpalika arī ilustrācijas pašu izdomātiem Koko un Riko jaunajiem piedzīvojumiem.

Bērni ne tikai ar interesi  klausījās abu viešņu atraktīvajā stāstījumā, bet arī aktīvi iesaistījās dažādās izdarībās, kā, piemēram, balonu spridzināšanā ar apelsīna sulu. Visai jautrībai pa vidu katram bija iespēja uzrakstīt savu viskvēlāko vēlēšanos, kura, iespējams, netikai piepildīsies, bet arī tiks publicēta jaunajā Evijas Gulbes grāmatā.

Kā dāvana viešņām tika pasniegta mape ar visiem bērnu zīmējumiem, kas Lindai jau bija paspējuši iepatikties. Katrs klases kolektīvs saņēma diplomu par aktīvu dalību pasākumā. Diplomu parakstīja Evija un Linda un apstiprināja ar īstas žurkas ķepas zīmogu.

Gunta Zeme
Salacgrīvas bibliotēkas bibliotekāre