Ziemeļvalstu lasījums Ainažu bibliotēkā.
28.11.2017

Lai iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru, Latvijā jau 20. reizi notiek Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļa. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir ,,Ziemeļu salas”, lai ar lasīšanai izvēlētajām grāmatām aizceļotu uz kādu literāru salu.

Ainažu bibliotēkā 16.novembrī  Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros, piedaloties 6. un 7. klases skolēniem, notika lasījums pusaudžiem. Lasījām fragmentu no soma Mauri Kunnasa grāmatas ,,Bagātību sala”, kas ir Roberta Lūisa Stīvensona klasiskā pirātu stāsta jauns pārstāsts. Pēc fragmenta nolasīšanas skolēni devās izpildīt bibliotekāres Ingas sagatavotos uzdevumus – meklēt pirātu noslēptos dārgumus. No pirātu cepurēm bērni izvilka norādes un bibliotēkas plauktos meklēja Ziemeļvalstu autoru grāmatas, kurās atradās tālāki norādījumi. Pārmeklējot bibliotēkas telpas, skolēni atrada pirātu dārgumu lādi, kurā katram bija noslēpts, kāds pārsteigums. Noslēgumā bibliotekāres dārgumu meklētājus pacienāja ar saldumiem un novēlēja daudz patīkamu brīžu, iepazīstot Ziemeļvalstu literatūru!

Paldies skolotājai Modrai Putnai par sadarbību, atsaucību un ieinteresētību vedot skolēnus uz nodarbībām bibliotēkā!

Sanita Kānīte

Ainažu bibliotēkas vadītāja