Tikšanās Ainažu bibliotēkā
14.11.2017

8. novembrī Ainažu bibliotēkā lasītāju klubiņa ,,Vārds’’  dalībnieki tikās ar Korģenes bibliotēkas vadītāju Ilzi Baumani. Ilze ir viens no tiem  centīgajiem, enerģiskajiem un radošajiem cilvēkiem, kurus pazīst un novērtē vietējā pagastā. Ilze, kā pati smejoties saka ir  „cilvēks orķestris”, jo dzied Pāles kultūras nama jauktajā korī ,,Vienmēr”’, vada Pāles kultūras nama amatierteātri ,,Azarts”, dejo līnijdejas, vada biedrību ,, Mēs Korģenei”. Ilze darbojas priekam - vispirms savam, un tad tas tiek arī pārējiem. Viņu motivē bezgalīgās iespējas izpausties, jo radošumam nav ierobežojumu, tas arī dod iespēju izcelt bibliotekāra nozīmīgo lomu šodienas sabiedrībā. Rokdarbi ir Ilzes vaļasprieks. Kopā ar bērniem un pieaugušajiem tiek darināti papīra rokdarbi, lietas sveces, gatavotas ziepes, adīts, tamborēts (tikšanās reizē varējām rokdarbus klātienē apskatīt). Šobrīd aktuālākā nodarbošanās ir pērļošana ar dažādām rakstu zīmēm, jo Ilze uzskata, ka mums jānodarbojas ar savas latviskās dzīvesziņas apzināšanu un nodošanu turpmākajām paaudzēm. Šī atziņa izpaužas darbā, ko Ilze veic Tallinas latviešu skolā ,,Taurenis” mācot latviešu valodu un latvisko dzīvesziņu.

Novēlam Ilzei arī turpmāk pašaizliedzīgi dot ieguldījumu savas pagasta bibliotēkas attīstībā, pagasta kultūras dzīves pilnveidošanā un izglītošanā!

Sanita Kānīte

Ainažu bibliotēkas vadītāja