Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

125727

BIBLIOKUĢIS TIEKAS AR JAUNIEŠIEM GAUJIENĀ
19.07.2022


Salacgrīviešu biedrība "Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs"" turpina vasaras sākumā aizsāktās tikšanās ar jaunsargiem un skolēniem dažādās Vidzemes mazpilsētās. Pēc vakarīgām sarunām ar Smiltenes jaunsargiem Kuivižos "Kapteiņu ostā", mūsu ceļš veda uz Gaujienu, kur jau tradicionāli notiek Valsts aizsardzības un patriotisma fonda "Namejs" organizētā jauniešu nometne NBS karavīru bērniem. 

 

Kopā ar mums devās tālbraucējs kapteinis Raimonds Podziņš un ilggadējais jaunsargu instruktors Ojārs Liedeskalniņš. Sarunas par grāmatām un jūru izvērtās tuvojošās Krišjāņa Valdemāra divsimtgades gaismā, jo Bibliokuģis tikko kopā ar "EUCOW  fondu" bija sarūpējis jaunu izcilā latvieša pirmās grāmatas "300 stāsti" izdevumu. Fonda "Namejs" vadmotīvs ir aicinājums "Atceries savējos!" un tā valdes priekšsēdētājs ģenerālleitnants Raimonds Graube uzsver: "Būtiski ir rūpēties par līdzcilvēkiem. Piederība aug caur apziņu, ka vajadzības gadījumā kāds par mani rūpēsies, tāpat kā es rūpēšos, ja otram tas būs nepieciešams." 

 

Todien uz Bibliokuģa klāja satikās divi bijušie NBS komandieri - viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un ģenerālleitnants Raimonds Graube, vakara gaitā pievienojoties eksprezidentam Raimondam Vējonim. Šķiet, sarunas bija vietā, jo jauniešiem interese par jūru un kuģinieku arodiem likās saistošas un pārdomu vērtas, diskutējot par savām nākotnes iecerēm.

 

Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa pēc tikšanās bija gandarīta: "Savu uzdevumu esam izpildījuši - mūsu Salacgrīvas vārds izskanējis plašākā kontekstā, un tas ir būtiski - ja "Positivus" kādu laiku Salacai ir pagriezis muguru, tad Bibliokuģis traucas pilnās burās uz priekšu, jo latviešus vieno jūra, kas visam tautām, tāpat kā grāmatas, ir bijusi gaismas nesēja!". 

Gints Šīmanis

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūnijs 2024 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls