Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

127994

Tikšanās ar rakstnieku Ilmāru Zvirgzdu
11.03.2023


2023. gada 11. martā plkst. 13.00 Salacgrīvas bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā biedrības "Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs" projekta "Tad, kad runā rakstošie vīri" ietvaros latviešu literāts, dzejnieks, žurnālists, tulkotājs poliglots, seno valodu pētnieks Ilmārs Zvirgzds tiksies ar Salacgrīvas puses iedzīvotājiem un citiem interesentiem.

Projekta mērķa saturā ir ielūkošanās vīriešu iekšējās pasaules dzīlēs ar stipru latviešu rakstošo literātu palīdzību. Ļaut atklāties, nebaidoties kļūt ne-vīrišķīgs. Cilvēku pasaulē jāsadzīvo gan ar pamatīgumu, gan ar pretrunīgām izjūtām, skarbām pārdomām un nebeidzamām ilgām. Tikai līdzsvars ir par pamatu veselīgai dzīvei, lai notiek veidošanās cilvēka radošajā procesā kultūras jomā, kā arī vienkārši vīriešu pasaulītē.

Ilmārs Zvirgzds ir grāmatas “Reģistratūra” (pēcpusdienas detektīvs) autors. Kā tulks piedalījies jaunās Bībeles tulkojuma tapšanā, tulkojot no senebreju valodas “Vaimanu dziesmas”, “Esteres grāmatu”, “Jeremijas grāmatu”, piecas “Mozus grāmatas”, “Habakuka grāmatu”, “Hagaja grāmatu”, “Joēla grāmatu”, “Amosa grāmatu”, “Malahija grāmatu”, “Obadjas grāmatu” un “Cefanjas grāmatu”.

Izstrādājis senebreju un aramiešu personvārdu indeksu.

No ivrita valodas tulkojis Amosa Oza romānu “Melnā kaste”.

Pārvalda vairāk nekā desmit valodu, to skaitā – sengrieķu, latīņu, koptu, senēģiptiešu un akadiešu valodas.

Jau daudzu gadu garumā Salacgrīvas bibliotēkas pasākumus kā tikšanās vadītāja un moderators bagātina Liega Piešiņa, jo ļoti svarīga ir tikšanās forma, saturs. Bibliotēkā aicināts ikviens interesents. Pasākums ir bez maksas.
      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls