Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

62242

24. novembrī Salacgrīvas bibliotēkā, skanot Andrieva Niedras dziesmai “Dažu skaistu ziedu”, tika atklāta Lilitas Līces gleznu izstāde “PUĶES UN JŪRA”
26.11.2015


Lilita Līce dzimusi 1948. gadā, mācījusies Salacgrīvas vidusskolā. Mākslas izglītību sākusi apgūt Rīgas Lietišķajā mākslas vidusskolā - ādas mākslinieciskās apdares nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijā - interjera nodaļā. Ieguvusi mākslas maģistres grādu. Ilgus gadus strādājusi par mākslas pedagoģi. Kopš 1984. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Māksliniece piedalījusies daudz un dažādās izstādēs - Latvijā, Krievijā, Somijā, Vācijā, Austrālijā.

Izstādē ir apskatāmas gleznas, kas tapušas pēdējo 3 gadu laikā – plenērā – brīvā dabā. Māksliniece atklāja, kamēr mazbērni ar jahtu braukā pa jūru, viņai dažu stundu laikā top glezna. Gleznas ir akvareļu tehnikā. Māksliniece uzsver: “Akvarelis ir nejauša spēle, kur viss plūst...”

Izstādes apmeklētājiem, kas bija ieradušies kuplā skaitā, tika rīkots konkurss – uzmini nu, kādas vietas redzamas gleznās? Nekļūdījās tie, kas atpazina Salacgrīvas ostu, Laivu piestātni un Kuivižu ostu. Izstādē arī ir apskatāmas gleznas ar ziediem. Šie ziedi ir no pašas mākslinieces dārza. Ziedi gleznās ir tik izteiksmīgi dzīvi un sulīgi krāsaini, ka dažkārt liekas gaisā uzvirmo to smarža.

Apbrīnas vērta ir mākslinieces enerģija nemitīgi sevi pilnveidot, mācoties jaunas lietas. Pirms dažiem gadiem apguvusi zīda glezniecību. Māksliniece atzina, ka šajā procesā aizmirstas visa pasaule un tu nekad nezini, ar ko tas beigsies. Sekojot līdz modernajai mākslai, māksliniece sāka apgūt iespējas, ko sniedz dators. Tika izieti kursi - datorgrafikā. Papildus visām šīm lietām, mākslinieces mīlestība ir arī fotografēšana.

No klātesošajiem mākslas baudītājiem izskanēja jautājums: “Kad nāk tā Mūza visvairāk?” Lilita Līce atbildēja: “ Mūza stāv rindā... aiz durvīm!”

No sirds vēlam māksliniecei arī turpmāk būt tikpat radošai un, lai Mūza vienmēr turpina stāvēt aiz viņas durvīm.
Izstāde būs apskatāma līdz Jaunajam gadam Salacgrīvas bibliotēkā, un interesentiem sniegsim informāciju par iespējām iegādāties šos mākslas darbus.

Diāna Reide
    Salacgrīvas bibliotēka
      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls