Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

83120

Ainažu bibliotēkai - 95
20.12.2017


Filozofs un rakstnieks Aleksandrs Hercens ir teicis: ,,Bibliotēka ir ideju galds, pie kura aicināts ikviens un pie kura katrs atradīs to barību, kuru meklē”.

       Gada nogalē Ainažu bibliotēka atzīmēja 95 gadadienu. Ilgus gadus tika uzskatīts, ka Ainažu bibliotēka dibināta 1946. gadā, bet arhīvā tika atrasti dati, kas liecināja, ka tieši 1922 gadu varam uzskatīt par īsto atskaites punktu bibliotēkas darbībai Ainažos. Bibliotēkas nosaukums bija ,,Latvijas Jaunatnes Savienības Ainažu organizācijas bibliotēka”, tajā bija 140 grāmatas, biedriem grāmatas izsniedza par velti, tiem kuri nebija biedri par 25 rubļu lielu drošības naudu. 

       Pasākumā atskatījāmies uz bibliotēkas darbību gandrīz gadsimta garumā. Atcerējāmies visilggadējāko bibliotēkas vadītāju Elgu Pallo un viņas sasniegumus bibliotēkas darbā 60-80 gados. Pieminējām visus  bibliotēkas vadītājus un darbiniekus, kas šajos gados strādājuši Ainažu bibliotēkā un var teikt, ka ik viens no viņiem ieguldījis savu darbu bibliotēkas attīstības veicināšanā. Paldies viņiem, ka bibliotēka bija - ir un būs!

      Bibliotēkas darbībā lielu artavu sniedz arī sadarbības partneri. Paldies par veiksmīgu sadarbību Salacgrīvas novada domei, Ainažu pārvaldei, Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolai, bērnudārzam Randa, Ainažu kultūras namam, Ugunsdzēsības muzejam, Ainažu Jūrskolas muzejam, biedrībai Dzintarlāse. Jo kopā mēs esam spēks un kopā varam lielus darbus padarīt!

       Bibliotēka ir vieta, kur satiekas visdažādāko vecumu, sociālo slāņu, profesiju un interešu pārstāvji. Bibliotēkai ir jābūt kā zelta vidusceļam, lai ik viens šeit varētu atrast sev noderīgo grāmatu un patīkami pavadīt brīvo laiku! Šajā dienā  savu jubileju atzīmēja arī lasītāju klubiņš Vārds kuru pirms 15 gadiem 2002. gadā izveidoja toreizējā bibliotēkas vadītāja Rūta Lepiksone. Rūta pastāstīja   – lai jaunākās grāmatas varētu izlasīt lielāks lasītāju loks, tika veidots klubiņš, kur pulcējās tie, kuriem grāmata nepieciešama tik pat ļoti, kā elpot svaigu gaisu! Šeit tika apspriestas jaunākās grāmatas un ieteiktas izlasīt. Ar laiku klubiņa darbība paplašinājās. Lai pasākumi būtu interesantāki un izzinošāki, ciemos tika aicināti novadā pazīstami, interesanti cilvēki. Arī šobrīd lasītāju klubiņš darbojas, aicinot savā pulkā aizvien jaunus dalībniekus. Klubiņā viesojušies gan ievērojami novadnieki, gan rakstnieki un dzejnieki. Priecājamies, ka bibliotēka spēj ap sevi pulcināt labus cilvēkus, kam grāmata ir dārga un vajadzīga! Svētku reizē  bibliotēka bija sarūpējusi  koncertu – ar brīnišķīgām dziesmām mūs priecēja Vitālijs Bogdanovičs, kā arī gaidīja svētku kliņģeris un citi pārsteigumi. Ar īpašām Raimonda Kreitusa veidotām grāmatzīmēm, teicām paldies klātesošajiem viesiem par jaukajiem vārdiem un apsveikumiem, kas šajā dienā skanēja mums apkārt!

Ar skuju smaržu un brīnuma gaidām

Ziemsvētku vakars

Jau logā mirdz…

Raugoties svecīšu liesmās

Var sajust,

Kā straujāk pukst sirds…

       Ziemassvētki ir lielais brīnumu laiks, kad ik katrs cer piedzīvot brīnumus, taču patiesībā tos radām mēs paši, jo gada vistumšākajā laikā mūsu sirdīs mirdz labestības liesma. Lai radītu Ziemassvētku brīnumu, nav vajadzīga burvju nūjiņa. Noliekot malā savu cilvēcisko egoismu, iemācoties uzklausīt mēs varam palīdzēt kādam pasauli saredzēt gaišākās krāsās. Brīnums jau neslēpjas lielās un dārgās dāvanās, bet labos un nesavtīgos cilvēkos.

Mūsu bibliotēkai šāds cilvēk ir un tas ir Ivars Brauns. Bibliotēkai ir pašai savs Ziemassvētku brīnumu stāsts. Tas ir stāsts, kurš iesākās 2012. gada nogalē, kad Ainažu bibliotēka e-pastā saņēma vēstuli no Ivara, kurā viņš izteica vēlmi palīdzēt Ainažu bibliotēkai dāvinot grāmatas un žurnālus, kā arī atbalstīt bibliotēkas pasākumus. Mēs esam ļoti pateicīgi, gan Ivaram, gan arī pārējiem bibliotēkas lasītājiem, kuri kaut  ar vienu dāvinātu grāmatu un žurnālu nes prieku, gandarījumu un jaunas zināšanas lielam bibliotēkas lasītāju pulkam!

Bibliotēkas vārdā novēlu Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu 2018. gadu!

Sanita Kānīte

Ainažu bibliotēkas vadītāja

 
Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls