Jaunākās grāmatas

Bibliokuģis

107066

Aicinām parakstīties uz Liepājas ostas vēstures stāstiem!
01.07.2019


Apgāds “Jumava” 14. maijā uzsāk parakstīšanos uz liepājnieka Jura Kriķa grāmatu “Liepāja. Osta gadsimtu griežos”, kas ietver sevī laika posmu no Līvas ostas līdz pat Liepājas SEZ dibināšanai. Vēsturnieks, ilggadējs Liepājas muzeja darbinieks savācis unikālas laikmeta liecības, kas pamatoti ļauj saukt Liepāju par vienu no nozīmīgākajām cariskās Krievjas ostām pagātnē un būtisku transporta un loģistikas centru Latvijas Republikā mūsdienās.

            Autors visu savu radošā darba mūžu atdevis “pilsētai vētru un dzintara krastā”. Strādājot Liepājas muzejā, J.Kriķis izveidojis un iekārtojis tematiskās  izstādes par Liepājas zvejniekiem, ostu gadsimtu griežos, kā arī par slavenajiem jūras braucējiem un kuģu būvētājiem.

            Gadu gaitā izveidojās plaša ar Liepājas ostas vēsturi saistīta maketu un kuģu modeļu kolekcija. Notika sistemātiska zvejniecības un kuģniecības vēstures izpēte, organizējot ekspedīcijas pa Liepājas rajona zvejnieku ciemiem no Nidas līdz Jūrkalnei. J.Kriķa entuziasms izveidoja zinātnisko un materiālo bāzi, kas ļautu Liepājā jau toreiz, pagājušā gadsimta 70., 80. gados,z izveidot zvejniecības un kuģniecības muzeju. No šī mērķa vēsturnieks nav atkāpies arī šobrīd.

            Grāmatā ”Liepāja. Osta gadsimtu griežos” interesenti varēs atrast stāstus par Liepājas – Amerikas transatlantiskajām pasažieru tvaikoņu līnijām, par bēgļu straumēm caur Liepāju cariskās Krievijas laikā, par slaveno Krišjāņa Valdemāra dibināto Liepājas jūrskolu un tās leģendārajiem pasniedzējiem.

            Jura Kriķa grāmata ir apliecinājums cilvēkam ar enciklopēdiskām zināšanām, kurš lielāko sava mūža daļu atdevis Liepājas daudzšķautnainajai vēsturei cauri gadsimtiem, pilsētas popularizēšanai un pagājības veiksmes stāstu daudzinājumam.

Gints Šīmanis.
      Atpakaļ
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls