Jaunākās grāmatas

Bibliokuģis

126984

Bibliokuģis sveic Saeimu simtgadē
11.11.2022


Salacgrīvā dibinātā biedrība "Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs"" nule kā atgriezusies no viesošanās Saeimas bibliotēkā. 

Šoreiz uz Bibliokuģa klāja, lai apsveiktu sadarbības partnerus Saeimas simtgadē, bija pulcējušies biedrības aktīvisti - Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa, bibliotēkas vadītājas vietniece Diāna Gederta, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Latvijas kuģniecības vēstures nodaļas vadītājs Andris Cekuls, fotomākslinieks Valdis Brauns un šo rindu autors.

Domās kopā ar mums bija Bibliokuģa lieldraugs - Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, kurai tieši tobrīd tiešsaitē bija jāreferē starptautiskā konferencē par Ukrainas un Latvijas kultūru saskarēm un mijiedarbību.

Katrs no klātesošajiem Saeimas bibliotēkai dāvināja ar Bibliokuģa līdzdalību izdotās grāmatas, kas radīja prieku un pārsteigumu šīs grāmatu krātuves vadītājā Edgarā Engizerā. Būdams vēsturnieks, viņš augstu novērtēja mūsu pienesumu, jo jūrniecības un zvejniecības dokumentēšana ir ļoti būtiska Latvijas tautsaimniecības vēstures kontekstā.

Saeimas bibliotēka veic plašu analītisko darbu, tās lasītava ir iecienīta tautas priekšstāvju garīgā apvāršņa paplašināšanai, un jācer, ka arī jaunais Saeimas sastāvs būs bieži sastopams ar grāmatu rokās.

Savukārt Salacgrīvas bibliotēka gatavojas Grāmatas Goda dienai, kas 10. decembrī būs veltīta Salacas krastos pirms 120 gadiem dibinātajai mūspuses Gaismas pilij. Bibliotēkas jubilejā salacgrīviešus priecēs arī fotomeistara Valda Brauna personālizstāde "Sāļie vēji", grāmatu tirdziņš un vēl daudzi un dažādi pārsteigumi uzticamajiem lasītājiem. 

Gints ŠĪMANIS.

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls