Jaunākās grāmatas

Bibliokuģis

126446

Bibliotekāri tiekas Salacgrīvā
03.10.2022


Septembra izskaņā tradicionālajā Metodiskajā dienā Salacas puses bibliotekāri tikās Salacgrīvas bibliotēkā, kas jau izsenis ir vienojusi profesionālus grāmatu popularizētājus piejūrā.

Alojas pilsētas bibliotēkas vadītāja Sarmīte Frīdenfelde nesa sirsnīgus sveicienus no Ausekļa dzimtenes, uzsverot aizvadīto Dzejas dienu tradīcijas ilgtspēju skolu jaunatnē.

Savukārt Staiceles pilsētas bibliotēkas vadītāja Anita Strokša akcentēja Salacas simbolisko vienojošo nozīmi, kad zvejnieki ar mākslinieka dvēseli no piejūras nes gara gaismu iezemiešiem. Tam spilgts pierādījums ir lielā staiceliešu un pilsētas viesu interese par kuivižnieka Andra Skujas gleznu izstādi viņas vadītajā bibliotēkā.

Grāmatu krātuves ir savdabīgas gaismas salas, kas laukos, līdzīgi pastam un vietējam veikaliņam, vieno konkrētas apkaimes ļaudis, jo nekas nevar aizstāt tiešo komunikāciju, godīgu acu skatu un sirsnīgu rokasspiedienu, viens otram labu vēlot. Tikšanās reizē par to lika aizdomāties Braslavas pagasta bibliotēkas vadītāja Astra Špūle un Vilzēnu bibliotēkas vadītāja Agrita Graudiņa.

Ko grāmatu draugi var dot jaunajiem? Savā pieredzē darbā ar vienaudžiem dalījās Alojas pilsētas bibliotekāre Anete Frīdenfelde, kas ik pa reizei jauniešos jūt vilkmi uz jūru, un tad tik jāmudina doties uz Salacgrīvu, lai uzrunātu biedrības "Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs"" aktīvistus.

Brīvzemnieku pagasta Puikules bibliotēkas vadītāju Ingu Indriksoni uzrunāja tikšanās Salacas pirmajā nēģu tacī, kur tā saimnieks Aleksandrs Rozenšteins ir senas zvejnieku dzimtas amata turpinātājs.

Savukārt Staiceles bibliotekāre Inta Meistare tieši izbraukuma laikā ar laivu Andrim Skujam paziņoja, ka viņa gleznotajiem jūras skatiem ir vislielākā piekrišana grāmatu draugu saimē.

Kuivižu senā zvejas piestātne un "Kapteiņu osta" ir vislabākais piemērs jūrasvīru un atpūtnieku savstarpējai sadarbībai, kas pēdējos gados ievērojami veicinājusi senā lībiešu zvejniekciema dzīvotspēju.

Atvadoties Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa un  mūspuses bibliotekāri bija vienisprātis, ka piejūrieši ir gana pašpietiekami -  Salacas spēks un jūras stiprums norūda raksturu un dod spēku turēties pretim pelēkās ikdienas izaicinājumiem. 

Gints ŠĪMANIS
      Atpakaļ
<< Decembris 2023 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls