Jaunākās grāmatas

Bibliokuģis

106324

Burtnieku ar jūru vienos grāmata
14.05.2019


Burtnieku ar jūru vienos grāmata

“Latvijas Valsts mežu” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2019. gada projektu konkursā veiksmīgi startējusi salacgrīviešu biedrība “Bibliokuģis “Krišjānis Valdemārs””.

Šoruden grāmatu un jūrniecības daudzinātāji īstenos projektu “Grāmata vieno Burtnieku ar jūru”, kur paredzēts Bibliokuģa izdoto atmiņu stāstu krājumu “No Daugavgrīvas līdz Ainažiem (Vidzemes jūrmalnieku stāsti)” atvērt četros Vidzemes novados – Salacgrīvas, Alojas, Mazsalacas un Burtnieku -, jo tos vieno Salaca un vienota izpratne par tīrāko lašupi Eiropā. No pat Nemunas un Vislas līdz Ņevai nav otras tādas dabīgā lašu nārsta upes Baltijas jūras austrumkrastā. Par lašiem un to pavairošanu vēstīs arī viens no atmiņu krājuma stāstiem. Salacgrīvietis Aigars Pūsilds dalīsies pārdomās par savu vectēvu Augustu Pūsildu, kurš jau 1922. gadā uz Salacas izveidoja lašu audzētavu, kas bija labākā Latvijas Zvejniecības un zivkopības veicināšanas biedrībā.

Salacgrīvas novadā tradicionāli ir plostnieku svētki, un arī šogad 25. maijā 4. Reņģēdāju festivālā Salacgrīvas ostā tiks sagaidīts plosts ar entuziastiem, kuri neļauj aizmirst par Salacu kā senu baļķu pludināšanas ceļu no Burtniekiem līdz jūrai. Par to projekta ietvaros bibliotēkās tiks rādīta videofilma “Salacas plostnieki”, kur labi redzams, kā vīri savu plostu siešanas prasmi nodod jaunajiem salacgrīviešiem.

Paredzēts, ka Bibliokuģis ar jauno grāmatu, ko vispirms atvērs Jūras svētkos Kuivižos un Salacgrīvā, viesosies 18 Vidzemes bibliotēkās – Alojā, Braslavā, Puikulē, Ungurpilī (“Salā”), Vilzēnos, Ēvelē, Matīšos, Rencēnos, Valmieras pagastā, Ramatā, Sēļu pagastā, Skaņkalnē un Burtniekos. Salacgrīvas novadā “Vidzemes jūrmalnieku stāstus” atvērsim Ainažu, Korģenes, Liepupes, Svētciema un Tūjas bibliotēkās. Kā vienmēr, Bibliokuģa komandā būs stāstu autori, viņu draugi un atbalstītāji, kuriem vienmēr ir prieks dalīties ar saviem vērojumiem kā tāljūrā, tā dzimtajā krastā, daudzinot zvejnieku tradīcijas. Grāmatas izdošanu atbalstījis Latvijas Zivju fonds.

Gints Šīmanis.


      Atpakaļ
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls