Jaunākās grāmatas

Bibliokuģis

108845

Salacgrīviešus uzrunā Jūras spēku komandieris
11.11.2019


Salacgrīviešiem Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka jau vairākus gadus ir lieliska vieta izziņai un draudzīgām tikšanās reizēm, jo to ar Piejūras novadu saista sadarbības memorands. Lāčplēša dienas priekšvakarā bibliotēkas direktores Ventas Koceres laipni ielūgti, Salacgrīvas vidusskolēni te iepazinās ar Misiņa bibliotēkas bagātajiem krājumiem un tikās ar nule kā amatā apstiprināto Latvijas Jūras spēku komandieri jūras kapteini Kasparu Zelču. Bibliokuģa “Krišjānis Valdemārs” komandai tā bija patīkama atkalredzēšanās, jo pagājušajā gadā kopā ar K.Zelču viņi mudināja jauniešus uz jūru Latgales skolās un bibliotēkās.

Šogad Jūras spēku komandieris sveica vidzemniekus, jo tieši šī tikšanās noslēdza akciju “Grāmata vieno Burtnieku ar jūru”, kurā kopā ar Salacgrīvas novada skolēniem piedalījās arī jūru un grāmatas mīloši jaunieši no Valmieras, Viesturiem, Alojas, Ungurpils, Puikules, Vilzēniem, Braslavas, Matīšiem, Ēveles, Rencēniem, Ramatas, Sēļiem un Skaņkalnes – pavisam no 19 skolām un bibliotēkām, kur tapuši zīmējumi un esejas par Latviju kā jūras valsti.

Misiņa bibliotēkas zālē tika atvērta ar bibliokuģa līdzdalību tapusī grāmata “Latvijas Kara flotei – 100”, tiekoties ar rakstu autori Anitu Freibergu un fotomākslinieku Valdi Braunu. K.Zelčs mudināja vidusskolēnus izvēlēties ar jūru saistītas profesijas, jo profesionālais militārais dienests Latvijas Jūras spēkos ir goda un cieņas lieta.

Salacgrīviešiem un viņu jaunajiem draugiem no visas Vidzemes tā bija ļoti piesātināta diena, kas aizsākās ar sardzes maiņu pie Brīvības pieminekļa. Tūdaļ pēc tās viņiem bija iespēja apmeklēt Goda istabu un pakāpties līdz Mātes Latvijas tēlam pieminekļa smailē. Šie mirkļi ir neizmirstami! Rīgas Latviešu biedrības namā piejūriešus sagaidīja kinorežisors Jānis Streičs un Latvijas strēlnieku tērpos ģērbti vīri – te radošā grupa klātesošos iepazīstināja ar jaunās aktierfilmas “Dvēseļu putenis” varoņiem un tapšanas gaitu. Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis un bijušais aizsardzības ministrs spēkavīrs Raimonds Bergmanis mudināja skolēnus kopīgi nofotogrāfēties ar “Dvēseļu puteņa” režisoru Dzintaru Dreibergu un galvenās lomas atveidotāju Oto Brantevicu, kurš ir viņu vienaudzis. Jāņa Streiča stāsts par Rīgas Latviešu biedrību laiku lokos vēlreiz apliecināja, ka latviešu gājums pretim neatkarībai ir neaizmirstams – tas ir varoņu laiks. Ļoti cerams, ka šādas tikšanās bagātinās jauniešu iztēli un veidos pārliecību, kā arī katrs viens no viņiem var kļūt par kapteini uz sava kuģa.

Paldies projekta “Grāmata vieno Burtniekus ar jūru” atbalstītājiem – Vidzemes plānošanas reģionam, VKKF un Latvijas Valsts mežiem.

Gints Šīmanis.

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls