Bibliokuģis

VIĻĀNOS ZINA, KAS IR “CARA ŠPROTES”
09.04.2018

Uzņemot salacgrīviešus, Viļānu vidusskolas darbinieki mūs tūdaļ vedina aplūkot baznīcu. Tad skola, muzejs un bibliotēka. Neviļus aizdomājamies – kā darītu mēs? Tālumniekus noteikti vispirms vestu lūkot jūru (katram savas prioritātes!), jo bibliokuģa “Krišjānis Valdemārs” komanda visciešāk tomēr ir saistīta ar šo mūsu nacionālo dārgumu.

Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Latvijai – 100” nu jau apgūta vai puse Latgales, kur salacgrīvieši vedina vietējos skolu jauniešus uz sarunām ciklā “Bibliokuģis Latgalē: 19 tikšanās ar jūru”. Šoreiz ar mums kopā Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku štāba priekšnieks, jūras kapteinis Valdis Stanka. Novadnieks no Gaigalavas, dzimis Viļānos. Tas arī pārliecina – no vistālākās Latgales pilsētas vai ciema var atrast ceļu uz jūru! Viļānos lieliski darbojas jau daudziem par bubuli izsludinātā izglītības reforma – skola ir viena, un visi tajā zinības apgūst valsts valodā. Krievu un citu tautību jaunieši integrējušies gadu gaitā, plecu pie pleca ar latviešiem – te godā ir nacionālās, valstiskās un sakrālās vērtības.

Iepazīt Tēvzemi – šādi atvadoties bilda skolas pedagogi, vēloties jau šopavasar apmeklēt Vidzemes jūrmalu, kur noteikti gribot pabūt Ainažu Jūrskolas muzejā (lūk, ko nozīmē Valdemāra auras kopšana!) un degustēt “Cara šprotes” A/s “Brīvais Vilnis” (zīmola atpazīstamība dara brīnumlietas!).

Mēs atkal esam soli tuvāk – novadi sasaucas -, un par to paldies Salacgrīvas novada domei, kura atbalsta jauniešu vērtīborientāciju jūrniecības arodiem.

Gints Šīmanis.

Normunda Smaļinska foto.