Jaunākās grāmatas

Bibliokuģis

108383

Tikšanās ar rakstnieci Gunu Rozi
10.10.2019


 30.septembrī Salacgrīvas vidusskolas 10.un 11.klases skolēni devās uz Salacgrīvas pilsētas bibliotēku , lai tiktos ar rakstnieci G.Rozi. Šis bija  pasākums , ko organizēja Bibliokuģis '' Krišjānis Valdemārs'',lai iepazīstinātu lasītājus ar rakstnieci G.Rozi, bet skolēniem tā bija lieliska iespēja satikt dzīvē rakstnieci , uzzināt par rakstnieka profesiju, radīšanas procesu un vienkārši klausīties interesantā sarunbiedrā. 
  Sarunu vadīja kā parasti kultūržurnāliste Liega Piešiņa , klāt neiztrūkstoši bija arī Bibliokuģa stūrmanis G.Šīmanis.
  L.Piešiņa sarunu aizsāka ar jautājumiem , kas tieši ir aktuāli arī  jauniešiem , kā , piemēram, par ko dzīvē gribēja kļūt G.Roze , kad viņa mācījās vidusskolā . Tajā laikā viņai bija daudz atbilžu , interesēja mežsarga , bērnudārza audzinātājas , redaktores un režisores profesijas . Interesanti ir tas , ka dzīvē viņa ir saistīta lielākā vai mazākā mērā ar visām šīm profesijām . Saistībā ar savu hobiju ceļošanu nākas bieži būt dabā , kas viņai ir ļoti nozīmīgi , vadījusi savulaik bērnu tēātra studiju , bijusi arī žurnālu un grāmatu redaktore un svētku režisore . Visu , kas rakstniecei patīk , viņa arī dara , pierādot to , ka savus sapņus jebkurš var piepildīt. 
   Strādājot žurnālistikā , G.Roze saprata , ka viņai ir daudz vairāk ko teikt , nekā to pieļauj žurnālistikas tā saucamais rāmis . Tā radās  populārākais darbs -romāns '' 101.kilometrs''. Dažus gadus rakstniece dzīvojusi no mums netālajā Brīdagā - vienā no tuvās trimdas punktiem Padomju  Latvijā .Meklējot savu tuvinieku saistību ar šo vietu , daudz pētījusi vēstures materiālus un citu cilvēku dzīvesstāstus .Tapa vēlāk kritiķu ļoti atzinīgi novērtētais dokumentālām detaļām bagātais likteņstāsts . Vēl viņai iznākušas grāmatas '' Zemenes ar pienu '' , '' Sadursme'', un šogad iznāca apjomīgais darbs'' Kungs Tukums''(vēsturiskā apriņķa literatūras almanahs 17.-21.gs.), kuram viņa ir sastādītāja.
   Tikšanās laikā daudz rakstniece runāja arī par radīšanas procesu , atbildēja uz jautājumiem par viņas attieksmi pret vēsturi ,par rakstura īpašībām , kas palīdz būt interesantam cilvēkam , par radošumu , par literārās gaumes veidošanu un daudz ko citu . Atziņu no šīs tikšanās ir daudz , bet kā ceļamaize  mums katram var būt viņas teiktie vārdi : '' Kas ir radošums? Tā ir spēja redzēt citādāk un to prast parādīt arī citiem .Kāpēc jālasa grāmatas ? Lasīšana liek cilvēkam domāt .''
  Paldies Bibliokuģa komandai  - G.Šīmanim, H.I.Podziņai, l.Piešiņai -un rakstniecei G.Rozei par interesanto stāstījumu .
  Salacgrīvas vidusskolas skolotāja I.Balode

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls