Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

109163

HARIJS POTERS ATGRIEŽAS LATVIJĀ!
02.12.2019


Pasaulslavenais burvju zēns ar rētu pierē – Harijs Poters atgriežas Latvijā! Grāmatas par Hariju Poteru jau labu laiku nav bijušas pārdošanā, pat lietotas tās maksāja ievērojamas summas, un reti kāds bija ar mieru šķirties no saviem eksemplāriem. Taču aug jauna lasītāju paaudze, kas ilgojas uzaugt ar izcili aizraujošu lasāmvielu. Tāpēc Apgāds Zvaigzne ABC ar prieku paziņo, ka klajā nāk jauns Harija Potera grāmatu sērijas izdevums. 26., 27. un 28. novembrī lielākajās grāmatu tirdzniecības vietās sērijas pirmo grāmatu “Harijs Poters un Filozofu akmens” būs iespēja iegādāties ar 20% atlaidi!

Vairāk informācijas un veikalu saraksts: https://www.zvaigzne.lv/lv/jaunumi/aktualitates/291117-harijs_poters_atgriezas_latvija.html

Britu rakstnieces Džoannas Ketlīnas Roulingas sarakstītā sērija par puisēna burvja piedzīvojumiem radīja tādu rezonansi, kādu pēdējā pusgadsimta laikā neatcerējās pat rūdīti literatūras speciālisti. Šīs grāmatas lasīja visi un visur – bērni un pieaugušie, tostarp tie, kuri līdz tam nevienai grāmatai nebija pat pieskārušies; lasīja mājās, bibliotēkās un transportā, kvēloja nepacietībā, gaidot katra nākamā turpinājuma iznākšanu, dibināja fanu klubus, kaislīgi diskutēja interneta forumos, organizēja nometnes, ekskursijas un pasākumus; cits pēc cita tika atvērti suvenīru veikali, necik ilgi – uz ekrāniem iznāca arī populārās sērijas ekranizācija un nedaudz vēlāk tika iestudēta arī luga. Šis “bums” nav aprimis joprojām, kaut gan pēc sērijas pirmās grāmatas iznākšanas pagājuši jau 22 gadi, bet sērijas pēdējo grāmatu lasītāji sagaidīja pirms 12 gadiem.

Arī Latvijai “Harija Potera trakums” negāja secen – tāpat veidojās naksnīgas rindas pie grāmatnīcām, aktīvākajiem faniem gaidot jaunās grāmatas parādīšanos, tāpat tika dibināts oficiālais fanu klubs, notika rosīgas diskusijas interneta vietnēs un, pats galvenais – grāmatu tirāžas no plauktiem pazuda vēja ātrumā. Interese par “zēnu, kurš izdzīvoja”, nav aprimusi vēl joprojām, un pašlaik ar burvju zēna piedzīvojumiem aug jau otrā, ja ne trešā bērnu paaudze. Šo atgriešanos neapšaubāmi novērtēs gan tie, kam iepazīšanās ar burvju pasaules dēkām vēl tikai priekšā, gan tie, kuri grāmatas jau lasījuši, jo jaunais izdevums nāk klajā uzlabotā un pārstrādātā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā. Turklāt jaunajās grāmatās tiek iekļauti oficiāli papildmateriāli par Harija Potera pasauli – pirmajā grāmatā tā būs svarīga informācija par vienu no Cūkkārpas burvju skolas namu dibinātājiem, kā arī burvju skolas un apkārtnes karte.

No angļu valodas tulkojis Ingus Josts.
      Atpakaļ
<< Februāris 2024 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls