Pievakares sarunās pioe svētciemietēm ciemojās Salacgrīvas „Mežābeles”
17.11.2016

Novembra sākumā bibliotēkā notika pirmās šī rudens Pievakares sarunas. Tā esam nosaukuši savus  kopā nākšanas pasākumus, jo mūsu bibliotēkā vairākums lasītāju ir strādājošie, kam brīvais laiks ir tikai vakarpusē.  Šoreiz pie mums bija atbraukušas Salacgrīvas sieviešu klubiņa „Mežābeles” rokdarbnieces. Tā kā visu oktobra mēnesi bibliotēkā bija skatāma viņu izstāde „Par prieku sev un arī tev”, tad vispirms vēl pakavējāmies  pie izliktajiem darbiņiem. Par saviem „meistarstiķiem” mūs pastāstīja Dace Percova, Maija Zvejniece, Ruta Birkenberga, Aija Zēģele un lielās tekstilmozaīkas tehnikā šūtas segas autore Iveta Kalniņa.  Izstādē varējām skatīt un priecāties arī par  Ilzes Holmas un Lailas Oltes  roku darinājumiem un gleznām.  Viņām – sveiciens un „paldies” no mums!

Kā jau katrā bibliotēkas pasākumā, arī šoreiz neizpalika sarunas par grāmatām . Oktobris bija dzejnieka Čaka mēnesis, kad atzīmējām viņa 115. jubileju. Sveču gaismā katrai no mums bija savs dzejolis lasāms, savs atmiņu stāsts stāstāms par tikšanos ar Čaku skolas gados. Noskaņai klausījāmies dziesmas ar Čaka vārdiem, tā uz brīdi baudot to laiku burvību Rīgas ielās, nomalēs, krogos… Jutāmies Čaka skarti!

Savukārt, novembra sākumā skaistu jubileju atzīmēja mūspusē visiem zināmā rakstniece, tulkotāja un dzejniece Daina Avotiņa. Viņas klātbūtnes sajūtu uzbūrām , klausoties balss ierakstus no intervijām, tā iepazīstot rakstnieces  prozas darbus un tulkojumus . Lasītāji jau iecienījuši viņas vēsturisko romānu triloģiju „Kad lausks cērt”, “Jūlija” un “Rūdis” , kur  drīz katram tēlam ir prototips dzīvē un attēlotie  notikumi risinās D. Avotiņas  dzimtajās vietās. Tāpat mūsu bibliotēkā ļoti lasīta ir grāmata ”Mani spēka pīlari”- stāsts par mūsu tautas garīgajiem pīlāriem, dzejniekiem O. Vācieti un I. Ziedoni.  Dzejai  rakstniece pēdējos gados vairs nepievēršas, sakot, lai tā paliek jaunajiem. Tikko izdoto jaunāko darbu ”Nezūdošā vērtība” gan vēl mūsu bibliotēkā atrast nevar, bet drīzumā to iegādāsim.

Turpmākās sarunas raisījās, baudot līdzpaņemtos „burciņu” kārumus. Viss pašu  gatavotais tika slavēts un apbrīnots.  Sarunā, atklājot jaunus pavārmākslas noslēpumus, aizdomājāmies par to, kā plānojam savu brīvo laiku, kā paspējam vai nepaspējam visu plānoto padarīt, kā sajūtam prieku, citus iepriecinot. Tā kā arī mūsu sievām nav sveši rokdarbi un vēlme darboties, vairakkārt tika runāts par sadarbību. Novembra otrajā sestdienā Salacgrīvā atsāksies tekstilmozaīkas šūšanas apmācības ,kur „Mežābelēm”  pievienosies arī divas svētciemietes. Prieks, ka redzētie rokdarbi un salacgrīviešu aktivitātes mudināja mūs turpmākajiem radošo darbu vakariem- jau pēc nedēļas trešdienas  vakara  nodarbībā tapa pirmās dekupāžas tehnikā darinātas lādītes.

Šādi  tikšanās un kopā darbošanās vakari iecerēti arī turpmāk. Priecāsimies par  idejām un ieteikumiem radošajām nodarbībām, kā arī par svētciemiešu vēlmi darboties!

Svētciema bibliotēkas vadītāja Līga Borozdina

<< Maijs 2021 >>