Tikšanās ar aktrisi, runas pedagoģi, grāmatu autori Zani Daudziņu

VKKF atbalstītā sarunu cikla

" Atstarotā gaisma." " Salacgrīvas bibliotēkas lasītākie autori." 27. novembra tikšanās Salacgrīvas bibliotēkā ar grāmatu autori Zani Daudziņu.

Tikšanos vadīja kultūržurnāliste Liega Piešiņa.

Zane Daudziņa ir grāmatu " Runā droši!", "Dienasgrāmata" un " Mans kara gads" autore, un par grāmatu tapšanu arī aizsākās saruna. Uz jautājumu, kā radās iecere savu dienasgrāmatu izdod grāmatā, Zane atbildēja:" Tas ir pandēmijas joks, ko liktenis ar mani izspēlējis. " Pēdējie gadi ir atnesuši notikumus, kuri vairāk vai mazāk ir iespaidojuši mūsu katra dzīvi. Šie notikumi vieno visus cilvēkus, bet abas grāmatas(" Dienasgrāmata" un " Mans kara gads" ) ir laika dokumenti- Zanes piedzīvotais, izdzīvotais uz papīra atklāts.

Taču šajās grāmatās ir ne tikai par šiem diviem milzīgajiem pasaules mēroga notikumiem, bet lasām arī autores pārdomas par ikdienu, par problēmām izglītībā, par patriotismu, par latviskumu un latviešu valodu. Protams, arī šovakar daudz tika runāts par šiem jēdzieniem un problēmām: īpaši un personiski stāsti par tautastērpa nozīmi grāmatu autores ģimenē, par Jāņu svinēšanu, par latviešu valodu, kurai tagad grūti laiki pienākuši.

Mēs zinām, cik liela nozīme cilvēka dzīvē ir balsij.

Par valodu, par publisko runu Zane raksta grāmatā " Runā droši!", bet šovakar varējām pārliecināties, ko cilvēks var izdarīt ar savu balsi,klausoties viņas stāstītajā un rādītajā, uzzinājām arī par pasniedzējas darbu augstskolā un darbu , esot ārštata aktrisei.

Bet vēl lai pašas grāmatu autores citāti.

" Dienasgrāmata":

🔸" Lauki dod viengabalainību."

🔸" Cilvēks pats sev visbiežāk atņem dzīvesprieku, nododamies raizēm par iespējamu apdraudējumu, kas varbūt nemaz nav īsts vai ir pavisam maz iespējams ."

🔸" Jebkura izrāde un koncerts ir kā deja ,kur aktieris sadejojas ar publiku, orķestris ar saviem klausītājiem."

🔸" Diena šķiet piepildīta.Re, ko dārzs spēj izdarīt ar cilvēku."

🔸" Man mammīte jau agrā bērnībā iemācīja, ka priecīgi cilvēki slimībām nepatīk."

" Mans kara gads":

🔸" Saule pašsaprotami lej savu gaismu pār mums.Ko vēl bez miera vēlēties?"

🔸" Te, Vallē, dvēsele dzied un lēkā no prieka."

🔸" Es nesteigšos.Dzīve jau ir ap mani un manī.

Nevajag uzkult liekas putas.Darīšu visu pa kārtai un būšu laimīga."

🔸" Skolotājs ir cilvēks, kuru interesē arī citu panākumi un izdošanās. Viņš prot priecāties par savu audzēkņu veiksmi."

🔸" Ja esi piedzimis par cilvēku, neizbēgama ir sadarbošanās . Tā sāk veikties , kad citus ne vien pieņem viņu labo īpašību dēļ, bet spēj paciest trūkumus, norij citu izspļauto žulti un iesmaidi par dažu labu savā virzienā pavērstu indes zobu. Nenovērtējama ir skolotāju patiesā vēlme padot roku, atbalstīt,kad otrs nevarīgi kārpās, ķepurojas un slīd."

Paldies par sirsnīgo tikšanos!

Inta Balode

Salacgrīva .