Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

118459

Zināmi “Bibliotēkas” Jauno rakstnieku konkursa finālisti
28.10.2021


Informācija medijiem, 2021. gada 28. oktobrī

Zināmi “Bibliotēkas” Jauno rakstnieku konkursa finālisti

 

Zināmi trīs jaunie romānu autori, kuru darbi iekļuvuši lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” organizētā Jauno rakstnieku konkursa finālā. Darbi tika izvēlēti mēnesi ilga žūrijas komisijas vērtējuma rezultātā. Konkursa uzvarētājs būs zināms 22. novembrī.

 

No 10 konkursa pusfināla darbiem, kuri publiskā balsojuma un žūrijas komisijas vērtējuma rezultātā tika noteikti septembrī, šobrīd ir izvēlēti trīs fināla romāni. Visi trīs grāmatu manuskripti drīzumā tiks nodoti izdevniecības “Dienas Grāmata” redaktoriem, kuri līdz 22. novembrim izvēlēsies vienu romānu, kuru izdot ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” finansiālu atbalstu 3000 EUR apmērā, apmaksātu publicitāti projekta “Bibliotēka” ietvaros, kā arī iespēju vienu mēnesi pavadīt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā (SRTM) Ventspilī.

Autori un darbi, kuri izvirzīti Jauno rakstnieku konkursa finālam ir:

=         Hroms, “Mūsu klases aizlidojums”

=         Karīna Šterna, “Jūras granātābols”

=         Toms Deimonds Barvidis, “Zaļā Dzīle”

“Lai gan uzvarētājs būs tikai viens, vēlētos mudināt visus autorus, kas piedalījās Jauno rakstnieku konkursā turpināt savu radošo darbību un rakstīt. Jā, rakstīšana ir grūts darbs, tomēr tas vienlaikus ir arī ļoti piepildošs darbs,” ierosmi un motivāciju jaunajiem talantiem sniedz dzejnieks Ivars Šteinbergs. Man pašam piedalīties vērtēšanā bija interesanti un vērtīgi, jo lasot jauno prozas autoru manuskriptus  bija iespējams ieraudzīt tādu kā šķērzgriezumu, atspoguļojumu mūsu laikmeta literatūrai. Tas ļāva ieraudzīt, ka aktuāla ir fantāzijas un mīlestības žanra romānu rakstīšana, kā arī tādu darbu radīšana, kuras sižeti balstīti autoru personīgajā pieredzē.”

“Ir patīkami, ka šādi konkursi notiek, un paldies “Baltic Internatonal Bank” par šo iniciatīvu,” papildina rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris. “Biju pārsteigts par lielo iesniegto darbu skaitu un arī apjomu. Tas liecina, ka aktuāla jauniešu vidū ir gan lasīšana, gan rakstīšana. Ceru, ka kāds no šiem darbiem arī iznāks un atradīs savus lasītājus.”

Darbus vērtēja arī LNB Nozaru literatūras centra nozaru informācijas eksperte Mudīte Treimane,  rakstniece un publiciste Marina Kosteņecka, rakstnieks Māris Bērziņš, literatūrkritiķe un kultūras žurnāliste Jūlija Dibovska un projekta “Bibliotēka” organizatores Jekaterina Belokoņa un Daiga Katrīna Bitēna.

Projekta “Bibliotēka” iniciētais Jauno rakstnieku konkurss tika izsludināts šī gada februārī, un dalību tajā pieteica 122 dalībnieki. Manuskriptus konkursam iesniedza 45 dalībnieki. Darbu vērtēšana norisinās četrās kārtās, no kurām šobrīd uzsākta pēdējā, ceturtā kārta. Konkursa sadarbības partneri: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Sabiedrisko mediju portāls LSM.lv, izdevniecība “Dienas Grāmata”, Latvijas Literatūras gada balva, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja.

Jauno rakstnieku konkurss ir lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” ceturtās sezonas iniciatīva. Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018. gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019. gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi, savukārt 2020. gadā tika radīta sērija ģimenēm ar maziem bērniem “Iemīlēt grāmatu!” un klajā nāca izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi pievērst uzmanību literatūrai kā pārmantojamai vērtībai un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā. Vairāk informācijas projekta “Bibliotēka” mājas lapā: www.manabiblioteka.lv un sociālo tīklu profilos Instagram, Facebook un Twitter (@manabiblioteka).

___________________________________________________________________________________

 

Papildu informācija:

Daiga Katrīna Bitēna

Projekta “Bibliotēka” satura veidotāja un koordinatore

daiga.bitena@gmail.com

+(371) 25629847
      Atpakaļ
<< Jūnijs 2021 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls