Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

103621

Pievakares sarunas kopā ar mākslinieci Intu Lī (Lee)
15.12.2018


Svētciema bibliotēkā novembrī un decembra sākumā bija skatāma mākslinieces Intas Li( Lee) skrapbukinga tehnikā veidoto darbu izstāde  Silueti Svētciemā. Viņas darbi jau pabijuši vairākās mūspuses bibliotēkās- gan Staicelē, Pociemā un  Limbažos , gan Salacgrīvas novada bibliotēkā. Pirmoreiz ieraugot šīs 30x30 cm lielās glezniņas, ikvienam apmeklētājām radās jautājums-kādā tehnikā tās gleznotas, kā tās tapušas. Katram darbiņam māksliniece bija devusi savu nosaukumu- Pastaiga paralēlajās pasaulēs, Gleznas patiesā puse, Rudens pilsētā, Laiks, Draiskās rožu meitenes, Kaķītis u. c. Izstādi vēl interesantāku darīja tas, ka viens darbiņš tika  atvēlēts loterijai . Vajadzēja tik uzrakstīt sev vistīkamākās bildes nosaukumu un piedalīties izlozē. Ar prieku saņēmām piekrišanu no Intas kundzes  tikties  ar svētciemiešiem  bibliotēkas rīkotajās Pievakares sarunās.

 

 

 

Sagaidījām mākslinieci jauku, enerģisku ,sirsnīgu. Tieši tādās rimtās un sirsnīgās Adventes laika sajūtās ritēja mūsu tālākās sarunas. Vispirms Intas kundze mūs iepazīstināja ar sevi un  sava vaļasprieka pirmsākumiem. Inta Lī ir dzimusi Talsos, beigusi Paula Stradiņa universitāti un pēc profesijas ir psihiatrs-tiesu eksperts. Šobrīd viņa savā profesijā vairs nestrādā un kopā ar savu vīru dzīvo Salacgrīvā. Uz mūsu lielo jautājumu- kas ir scapbbukkings,  guvām atbildi, vērojot un klausoties mākslinieces sagatavoto prezentāciju par digitālās mākslas vēsturi.  Pirmais mēģinājums   skrapbukingā  pasaulē  bijis jau 18. gadsimtā. Skrapbukings tulkojumā no angļu valodas nozīmē – “iekļaut grāmatā”( scrap – izgriezums un book – grāmata). Klasiskā izpratnē tā ir radoša pieeja fotogrāfiju noformēšanai un saglabāšanai, izmantojot fotogrāfijas, dekoratīvo papīru un citus materiālus. Jutāmies kā  digitālās izstādes apmeklētāji, jo prezentācijā mums bija iespēja redzēt  Intas Lī darbus desmit gadu garumā. Izmantojot šo tehniku, ar datora palīdzību viņa veido apbrīnojami skaistus darbus, kas drukāti uz kanvām jeb audekla. Lai varētu tapt šādi mākslas darbiņi, lielais atbalsts esot viņas vīrs Roberts. Šāds vaļasprieks nebūt neesot no lētākajiem, tāpēc vislielākā   pateicība pienākoties Robertam - tieši viņš bijis tas, kas pamudinājis pievērsties digitālajam skrapbukingam nopietnāk un veidot izstāžu kolekcijas.  Inta atzīst, ka pateicoties vīra atbalstam, viņa var darīt to, kas patīk pašai . Tikpat svarīgi esot, lai darbi patiktu arī citiem cilvēkiem. Savus darbus viņa  nereti dāvinot  draugiem. Sarunas noslēgumā Intas kundze bibliotēkai uzdāvināja pašas veidoto nākošā gada kalendāru , kur katrā lapaspusē atrodamas viņas darbiņu fotogrāfijas. Pārsteigumu Inta bija sagādājusi ikvienam no mums, dāvājot skaistas fotogrāfijas-grāmatzīmes . 

 Par mākslu izrunāts, darbi apskatīti- laiks loterijai! Balsotāju un izlozes dalībnieku bija gana daudz, bet laimētājs tikai viens. Tā nu glezniņa Laiks  ar mākslinieces Intas Lī parakstu turpmāk būs mūsu lasītājas Ilgas Gīzes īpašums . Savukārt, glezniņu Kaķītis viņa dāvāja kādam no bērniem, kas iepriekš  par šo glezniņu bija nobalsojuši . Mazā Emīlija bija ļoti  priecīga, uzzinot, ka izvēlētā glezniņa nu  piederēs viņai . Arī  mēs teicām paldies mūsu vakara viesiem- Intai un viņas ģimenei. Dāvinot mūsu novada kalendāru , vēlējām nākošajā kalendārā ieraudzīt arī kādu viņas fotografētu bildi . Dzīvojot pie jūras nevar nefotografēt un tas Intas kundzei izdodas tīri labi. Protams, vēlējām izdošanos , strādājot pie jauniem darbiņiem un izteicām cerību satikties atkal citās izstādēs. Te nu jāsaka, ka jau otrajā dienā pēc pasākuma Intas kundze līdz ar pateicības vārdiem mums atsūtīja tikko tapušo darbiņu, kurā atpazinām viņai dāvātās mārtiņrozes . Paldies visiem , kas bija kopā šajā pievakarē, paldies Intai un Robertam par tikšanos un garšīgo torti no Lindas bufetes.

 

Līga  Borozdina
Svētciema bibliotēkas vadītāja  
      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls