Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

Par un ap Minhauzenu
20.05.2010


Salacgrīvas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā pavisam neierastā laikā – pēc bibliotēkas darba laika, bērni un pieaugušie varēja tikties ar Jakobīni. Daudziem bērniem bija jautājums – kas tā tāda? Nu protams, - barona Hieronīma Kārļa fon Minhauzena sieva, Duntes muižas saimniece!

Tikšanās izvērtās jautros un amizantos stāstos un rotaļās. Tiem, kas apgalvoja, ka Minhauzens bija melis, Jakobīne pierādīja pretējo. Viņa stāsti ir fantāzija par mūsdienu tehnoloģijām – auto, lidmašīnu u.c. Jakobīne iepazīstināja klātesošos ar diviem autoriem, kuri pirmie iemūžinājuši grāmatās barona Minhauzena stāstījumus grāmatās. Tie ir Rūdolfs Ērihs Raspe un Gotfrīds Augusts Birgers. Tā barons Minhauzens savas dzīves laikā iemantoja Melu barona titulu visā Eiropā.

Arī pasākuma apmeklētājus Jakobīne rosināja pafantazēt. Uz lielas lapas visiem kopā bija jāveido zīmējums par tēmu „Salacgrīva 2020”. Mūsu fantāzijas lidojums bija augsts – sākot ar Maxima XXX, beidzot ar skolu palmā un citplanētiešiem.

Prieks bija arī par to, ka tik daudz zinājām par Minhauzenu un viņa piedzīvojumiem, ko pierādīja raiti atminētā krustvārdu mīkla.

Vakars pagāja nemanot un ar ļoti pozitīvām emocijām. Paldies sakām jaukajai un atraktīvajai Jakobīnei (Minhauzena muzeja direktorei Irēnai Noriņai). Viņa mūs prata pārliecināt, ka ir vērts kaut nedaudz katram būt Minhauzenam un ka kalendārā tiešām ir 32. maijs!

Salacgrīvas pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras centra vadītāja
Gunta Zeme 


 


Minhauzens


      Atpakaļ
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kur Jūs iegūstiet informāciju par Salacgrīvas bibliotēkas pakalpojumiem?

Klātienē bibliotēkā
Bibliotēkas mājaslapā
Bibliotēkas sociālajos tīklos
Vietējā avīzē
Citur

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls